Den 27;september drabbades vi av en så stormsorg att det inte går att beskriva.
SE*HappynTime’s Takena chans on me fick,somna in. Hon hade drabbats av levershunt som göra att näringen i maten tar en omväg och,går inte genom levern. Det är mest hundvalpar som drabbad men det blir vanligare och vanligare även hos kattungar.
Hon kommer alltid att vara saknad och älskad men livet måste gå vidare. Minnena finns kvar av denna lilla tjej❤️
8 veckor
Besök hos veterinären. Dags för första sprutan. Det är lite skillnad på ungarna! Veterinären undrade om Take a chance on me var 8 veckor. Så hon är liten.
Veterinären tyckte det var bra att jag ska behålla henne i alla fall till vidare, då hon tror att det är bra för kattungen att vara hos mamma.
Så för att ta oss till veterinären fick ungarna åka både buss och spårvagn, som de klarade galant och även besöket hos veterinären fungerade helt super.
Senaste kommentaren
Tack snälla Eva för de fina sidan och fina träff med fina katter 😍😍😍
Tack Eva för de fina orden!😊🥰❤️👍
Du har varit ett stort stöd för mig också❤️
Kramar // Carro
Tack snälla Eva för de fina orden - du har varit ett lika stort stöd för mig, många kramar från mig och katterna/Åse❤
Hurra ! Nu har jag kommit så här långt !